SkyWheels Poland

C z y m   s ą   P a n o r a m i c z n e    K o ł a    S k y W h e e l s ?

Koncepcja Panoramicznych Kół SkyWheels, nazywanych także Gigantycznymi lub Widokowymi Kołami, jest bardzo prosta: gigantyczne koło „niesie” gondole i obraca się, by zaoferować siedzącym w kabinach pasażerom dreszcz wysokości i spektakularne widoki. Panoramiczne Koła Widokowe, które dziś są znaną i cenioną na całym świecie atrakcją turystyczną, niegdyś spotkać można było jedynie w objazdowych wesołych miasteczkach pod postacią tzw. „diabelskich młynów”. Zmiana wizerunku Gigantycznych Kół wymagała wprowadzenia technicznych innowacji oraz dodania pewnych „luksusowych” udogodnień, które znaleźć można dzisiaj w ofercie SkyWheels. Obecnie Panoramiczne Koła to arcydzieło połączenia inżynierii i architektury, dzięki czemu możliwe jest idealne wpasowanie konstrukcji w krajobraz miasta.

Biznesowy i turystyczny potencjał SkyWheels z pewnością dostrzegą władze miasta i organizacje turystyczne, które pragną uatrakcyjnić i wzbogacić wizerunek swego regionu. Nowe rozwiązanie z pogranicza turystyki i rozrywki jakim są Panoramiczne Koła Widokowe z całą pewnością zainteresuje również inwestorów i właścicieli firm, dla których SkyWheel stanie się formą stabilnego biznesu oraz innowacyjnym nośnikiem reklamy.

Koło Widokowe SkyWheel jest nowoczesną i przyjazną dla środowiska instalacją. Podobnie jak w Formule 1, poprzez system odzyskiwania energii kinetycznej KERS, odzyskuje się energię niezbędną do wprowadzenia w ruch ważącej do 365 ton konstrukcji. Ponadto atrakcja jest nieustannie monitorowana przez centralny system informatyczny rejestrujący prace całego urządzenia w trybie rzeczywistym. 

Obserwuje się obecnie stale rosnący trend umieszczania Panoramicznych Kół Widokowych w ważnych i nowoczesnych miastach na świecie. Zapraszamy do zapoznania się z przykładami Gigantycznych Kół z całego świata. Mamy nadzieję, że zainspiruje to Państwa do kontaktu z nami w celu omówienia planów związanych z biznesem SkyWheels w Polsce.

I n s t a l a c j e   S k y W h e e l s   n a   ś w i e c i e

Przykłady Panoramicznych Kół z różnych części świata pokazują, że atrakcje tego typu przyciągają rzesze turystów stając się wizytówką miasta i regionu. Wskazać można kilkanaście Gigantycznych Kół na świecie, które okazały się powszechnie znanym i cenionym dodatkiem do panoramy miasta, są to m.in.: London Eye, Singapore Flyer, Myrtle Beach SkyWheelSeattle Grate Wheel w USA, Niagara Falls SkyWheel w Kanadzie, The Eye of the Emirates w Zjednoczonych Emiratach Arabskich UAE, Cape Town w Południowej Afryce, Manchester, Liverpool, Brighton, Paryż, Baku w Azerbejdżanie, Asiatique Sky Bangkok w Tailandii, Melbourne i Goald Coast w Australii, czy ostatnio zainstalowane w czerwcu 2014 roku FINNAIR SkyWheel w Helsinkach.